Bilmeniz Gereken 10 İstanbul Sokak Sanatçısı

Pera Müze’sinin Duvarların Dili sergisiyle iyice gündeme oturan ve giderek yükselen İstanbul sokak sanatının arkasında kimler var? Popülerler, İstanbul’dan yolu geçenler, projeler… İşte size kimin işinin önünde fotoğraf çekildiğinizi bilin, ona göre tagleyin hizmeti! İstanbul sokak sanatını yakından takip etmek için İstanbul Street Art uygulamasını da indirebilirsiniz: http://www.streetart-istanbul.com/
1 Leo Lunatic

Her yerde gördüğünüz o kızgın panda, bu aralar Instagram ahalisinin favori fotoğraf fonu, Karaköy’deki Sorry NOT SORRY graffitisi, Leo Lunatic’e ait!
Birçok ticari işi de olan Suudi asıllı Leo Lunatic, sokak sanatına çocukken gördüğü hip hop albümlerinin etkisiyle başlamış.
Instagram: @leolunatic

IMG_3949
 

2 Mr Hure

Beyoğlu’ndaki “This is my world” graffitisiyle bolca sosyal medyada karşılaşılan Mr Hure’ün çalışmalarına Galatasaray, Cihangir ve Karaköy semalarında bol bol rastlayabilirsiniz.
Instagram: @mrhure

IMG_3948

3 MET

MET adıyla bilinen Muhammed Emin Türkmen, sokakların yanısıra mağazadan ofis duvarlarına kadar her yeri boyayarak Leo Lunatic gibi ticari işler yapan bir sokak sanatçısı.
Instagram: @meturkmen

met
4 Erbils

Farklı ve yerelliğe dokunan tarzını çok sevdiğim, Koç Üniversitesi mezunu çok yönlü Erbil Sivaslıoğlu’nun Bitti Gitti atölyesini ziyaret edebilir, Ted konuşmasını da aşağıda izleyebilirsiniz.
Instagram: @erbilss

erbilss
 
5 Ruben Sanchez

Dubai’de yaşayan Ruben Sanchez, İstanbul’a Döner Head, Deniz Kızı gibi rengarenk ve yerel mesajlı birbirinden güzel ve eğlenceli graffitileri kazandırmaya devam ediyor.
Instagram: @zoonchez

Uncommissioned döner head in the heart of Istanbul.#doner #kebap #skateboarding #chickentaurus #unsponsored #uncommissioned #bigmoustache  #istanbul #graffiti #streetart #mural #bamboleo #dabuten @istanbulstreetart
 

6 Cins

Bomonti’de “Türkiye’nin en uzun graffiti duvarı”, Red Bull Art Around projelerinde yer alan Cins ayrıca Mixer modern sanat alanında da “Erör” isimli kişisel sergisini geçen sene açtı.
Tumblr: http://cciinnss.tumblr.com/

cins
  

7 Boyalı Eller

En son geçen hafta One Love Festival’da karşılaşmış olabileceğiniz Boyalı Eller, kendilerini Türkiye’nin ilk ve tek graffiti ajansı olarak tanıtıyorlar. Graffitileri sokakların yanında birçok şirketin duvarını da renklendiriyor.
Instagram: @boyaliellerr

boyali
8 Kien

Bir reklam ajansında sanat direktörü olan Kien, Leo Lunatic’in Panda’sı gibi duvar, mesaj ve konuma göre şekilden şekile giren, ama kendine has bir imza görsel yapıyor.
Instagram: @kienart

IMG_3950
 
9 Esk Reyn

Hem 2012’deki hem de bu seneki Mural Istanbul projelerinde yer alan Esk Reyn, karakalemden esinlenilmiş gibi gözüken farklı tarzı ile dikkat çekiyor. Esk Reyn ayrıca bir çok farklı graffiticiyle de işbirliği yapıp ortak eserler ortaya çıkarıyor.
Instagram: @eskreyn

eskreyn

10 İşbirliği Bonusu: Yeldeğirmeni Sokak-Mural Istanbul

Kadıköy Belediyesi’nin Mahalle Canlandırma Projesi kapsamında 24-30 Eylül 2012’de dünyanın farklı noktalarından gelen sokak sanatçıları Mural-ist Festivali ile Kadıköy Yeldeğirmeni’nde buluşmuş ve çalışmaları oldukça yankı uyandırmıştı. Bu sene de Türk graffiticilerin katılımıyla 12 Haziran itibariyle başlayan ve 30 Eylül’e kadar Kadıköy sokaklarında devam edecek sokak sanatı festivalini kaçırmayın!
Festivali takip etmek için: https://www.facebook.com/muralistanbul

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s