Hakkımda

Selam ben Irmak!

Sabancı Üniversitesi Toplumsal ve Siyasal Bilimler bölümü mezunuyum. Lisans öğrenimim sırasında Georgetown Üniversitesi Uluslararası Siyasal ve Ekonomi Çalışmaları Enstitüsü programını bitirdim; Hollanda, Maastricht Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak Avrupa Çalışmaları üzerine çalıştım. Mezuniyeti takiben önce Atina Üniversitesi’nde Güneydoğu Avrupa Çalışmaları (MA), sonra da London School of Economics and Political Science’ta Karşılaştırmalı Politika – Uyuşmazlık Çalışmaları (MSc) alanlarında yüksek lisans yaptım.

Son dönemde kültür-sanat alanındaki birikimimi artırmak amacıyla  İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras bölümünü bitirdim ve Koç Üniversitesi – SARAT (Safeguarding Archaeological Assets of Turkey) Projesi kapsamındaki “Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” sertifika programını tamamladım.

Bugüne kadar hurriyet.com.tr, The Magger, Yabangee, Artisans Dergi, Art50 gibi çeşitli basılı ve çevrimiçi yayınlarına kültür-sanat yazıları, söyleşileri ve sergi değerlendirmeleri ile katkıda bulundum. Bugün Gazete Duvar’da kültür-sanat alanında köşe yazarlığı yapıyor ve Milliyet Sanat Dergisi’ne plastik sanatlar alanlarında yazı yazmaya devam ediyorum. Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) üyesiyim.

Sosyal medyada görüşelim:

https://instagram.com/irmakocaniko/

https://www.facebook.com/irmakozerblog

https://twitter.com/irmakozer

Yazılar ayrıca bu sayfalarda:

http://www.themagger.com/irmako

https://yabangee.com/author/irmak-ozer/

http://blog.radikal.com.tr/blog/irmako

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s