Frieze London & Frieze Masters 2015

Dünyanın en önemli sanat fuarları arasında gösterilen Frieze London bugün kapılarını açıyor. Dünya çapında saygınlık kazanmış 160 galerinin 1000’den fazla sanatçısı, 14-17 Ekim’de Regent’s Park’ta koleksiyonerlerin ve sanatseverlerin ilgisine sunuluyor. Frieze Projects ve Frieze Talks ile dolu bir program sunan fuar, aynı zamanda perfomans bazlı enstalasyonlara da yer veriyor.

Londra sanat dünyasının en yoğun olduğu dönem olan, fuarın açık olduğu Frieze Week boyunca fuarla eş zamanlı olarak Londra galerileri de çeşitli açılış ve gösterimler yapacak.

Frieze London’ın kardeş etkinliği, Frieze Masters da 14-18 Ekim arası 2000 yılından önce çalışılan eserleri ve 20.yüzyılın sonlarının eski ustalarını konuk edecek.

Jon Rafman’ın enstalasyonu

Helly Nahmad Gallery standı- Frieze Masters

Frieze Masters’da Helly Nahmad Gallery’nin standı, Frieze London’da sanatçılar Tunga, Sol Calero ve Mira Dancy, fuarın yükselen yıldızları arasında. Fuara Türkiye’den Nevin Aladağ ve Türk asıllı sanatçı Tracey Emin de katılıyor. Frieze London’da takip edilecek en iyi 30 sanatçı ve Frieze Masters’daki en iyi galeri standları için Artsy’i takip edebilirsiniz.

nevin

Nevin Aladağ

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s