Aşkta eşit miyiz? 7 sanatçıdan aşkın farklı halleri

Screen Shot 2016-03-06 at 09.42.19

Cansu Tanpolat, Peekaboo

LOVE 360 festivali bu yıl, yaşlarıyla değil, insan olmanın gerçeğini görebilen ve bunu çalışmalarıyla diğer insanlara deneyimleyen çocuklar olarak sanatçıları merkezine alıyor. İnsan olmanın temel anlamı olarak aşk; Ahmet Rüstem Ekici’nin “Eşit Miyiz?”, Ahu Akkan’ın”Kara Sevda”, Cansu Tanpolat’ın “Peekaboo”, Deniz Sağdıç’ın “Outside in Inside I”, Sabahat Çıkıntaş’ın “isimsiz”, Serdar Yörük’ün “isimsiz” ve Zafer Malkoç’un “Modern People” işleri ile sanatçıların ellerinde yeniden hayat buluyor. Günümüz karmaşık dünyası içinde görünemeyen, yığıntılar arasında yitip giden gerçek olarak aşkı, hala hissedebilen, görebilen, 7 sanatçı bizlere tekrar anımsatıyor. Bu yönüyle sanat; aşkın dili, sanatçılar; aşkın saf çocukları olarak karşımızda duruyor.

Daha önce Nesrin Esirtgen Collection ve Artnivo.com’un Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeki 8 Küp projesinde renkli top çalışmaları ile gördüğümüz Ahmet Rüstem Ekici, ikinci kez bir LGBTİ konulu bir iş ile aşkta eşit olup olmadığımızı sorguluyor.

Screen Shot 2016-03-06 at 09.41.04

Ahmet Rüstem Ekici, Eşit Miyiz?

Sabahat Çıkıntaş, imzası haline gelmiş karelerde anılarını yansıttığı kompozisyonları farklı katmanlar ile plexyglass kutu altına yerleştirirken,  Zafer Malkoç, “Modern People” işinde iyi tanıdığımız İstiklal Caddesi’nde iyi tanıdığımız bir modernlik hikayesi olan kalabalıklar arasında yalnızlık, tamamlanmamışlığı resmediyor.

Screen Shot 2016-03-06 at 09.42.38

Sabahat Çıkıntaş

Screen Shot 2016-03-06 at 09.59.25.png

Zafer Malkoç, Modern People

Mamut Art Project ve Galeri Zilberman’ın Genç Yeni Farklı projesindeki işlerinden tanıdığımız Ahu Akkan, “Melek” ve “Kara Sevda” isimli işlerinde yine kumaş üzerine dikimleriyle aşkın anlatırken kendi özgün imzasını da atıyor.

Screen Shot 2016-03-06 at 10.07.15.png

Ahu Akkan

Dolunay May’ın küratörlüğünü yaptığı sergiyi aşkın farklı hallerine tanık olmak için ziyaret edin…

 

 

Reklam

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. ahmetrustem dedi ki:

    Reblogged this on ahmetrustem.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s