Bu hafta sonu Tomtom Sokak’ta Yukarı Bakıyoruz!

tasarim-tomtom-sokakta-gorsel1-1024x507

İstanbul’un en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi, 11-14 Mayıs tarihinde tasarımın zengin ve renkli dünyası ile yenilenecek. İkincisi düzenlenecek olan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği, sanat, tasarım ve alışverişi ‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla buluşturacak. 150’nin üzerinde tasarımcı ve sanatçı; 30’un üzerinde atölye ve söyleşi, sürpriz mekanları ve canlı performanslar ile sokağa bahar gelecek.

Etkinlik, geçen yıl olduğu gibi Tomtom Design Management İcra Kurulu Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde hayata geçecek. Geçtiğimiz yıl 15 bin ziyaretçinin ağırlandığı etkinlik, bu yıl da sergi ve enstalasyonlar, sohbet ve atölyeler, canlı performanslar ile Tomtom Kaptan Mahallesi’nde tasarım dünyasına ilham verecek.

tasarim-tomtom-sokakta-gorsel-3-1024x486

“Gökyüzünün Yaşam Dolu Enerjisini Hissedin”

Tasarım Tomtom Sokakta’ya geçtiğimiz yıl da ev sahipliği yapan ‘Garaj’, bu yıl önemli bir değişiklikle iki kattan oluşacak. ‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla gerçekleşecek olan etkinlik, temasıyla hem mekan vurgusu yapacak, hem de ziyaretçilere gökyüzünü ve yaşama sevincini hatırlatmayı hedefleyecek. Tasarım Tomtom Sokakta kurucularından Bahar Korçan, bu yılın temasını, “İnsanları mayıs ayında, yeryüzünün negatif duygu ve durumlarının aksine gökyüzünün yaşam dolu enerjisini tatmaya davet ediyoruz” sözleriyle özetliyor.

ahmet rustem ekici tomtom sokak gezegen art planets copy

DSC07586 copy

Art House, Ahmet Rüstem Ekici’nin RPNZL ve GZGN işleri

‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla çeşitli enstalasyonlara da yer verilecek olan etkinlik mekanının yanı sıra 4 gün boyunca Tomtom Mahallesi’nin önemli yapıları da enstalasyon ve sanat projelerine ev sahipliği yapacak. Etkinlik için özel olarak düzenlenen Art House binasında bulunan ve küratörlüğünü Bahar Korçan’ın yaptığı sergi alanında;  Hasan Pehlevan, Ahmet Rüstem Ekici, Ayça Ceylan, Derin Gençer, Deniz Aktaş, İhsan Oturmak, Erdal Duman, Yonca Karakaş, Ali Elmacı gibi isimlerin yanı sıra Manner İstanbul sanatçıları; Naide Büyükkaymakçı, Günseli Kato, Tuba Hacısüleymanoğlu, Pgart Gallery ve İstanbul Moda Akademisi sanatçılarının eserleri de sergilenecek.

Kaan Düzarat’ın müzik direktörlüğünü yaptığı etkinlikte; DJ performansları ve canlı müzik dinletileri de ziyaretçilere renkli saatler yaşatacak. Etkinlik boyunca her gün analog kültürün plak seçkileri de sunulacak.

Tasarım Tomtom Sokakta aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edilebilir:

https://www.facebook.com/tasarimtomtomsokakta/

https://www.instagram.com/tasarimtomtomsokakta/

https://twitter.com/TasarimSokakta

 

Reklam

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. mom jean dedi ki:

    Harika bir etkinlik olacak anlaşılan keşke bize de nasip olsa gelmek ama nerdee…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s